Křupavé cibulové bagety

Ingredience

400 g hladké mouky, 200 g špaldové chlebové mouky, 400 ml vlažné vody, 2 lžičky soli, 2 lžičky sušeného droždí, 2 cibule, 1 lžička cukru, 1 lžíce oleje

Postup

Cibule oloupeme a nakrájíme na čtvrtkolečka. Na rozpáleném oleji osmažíme. Až začne zlátnout, zasypeme cukrem a mícháme než cukr zkaramelizuje. Pak cibuli z pánve vyjmeme na ubrousek a necháme vychladnout.

Do nádoby pekárny nalijeme vodu, osolíme, přidáme mouku a droždí. Necháme vypracovat těsto, ke konci hnětení přidáme zkaramelizovanou cibuli. Necháme nakynout, těsto je dost řídké.

Na vál položíme papír na pečení (nebo pečnou fólii) o velikosti plechu. Posypeme moukou a na ni vyklopíme z pekárny nakynuté těsto. Rozdělíme je na tři stejně velké části a rukama vytvarujeme bagety, opatrně abychom těsto už moc nehnětli.

Papír (fólii) nasuneme opatrně na plech a bagety necháme ještě asi 30-45 minut kynout. Můžeme mezi ně vložit proužky papíru na pečení, aby se při nakynutí neslepily.

Nakynuté bagety opatrně nařízneme zešikma žiletkou a vložíme do trouby vyhřáté na 220°C. Po 5 minutách ztlumíme na 180°C a dopečeme asi 25 minut. Upečené bagety zní při poklepání dutě.

Křupavé cibulové bagety
Křupavé cibulové bagety
Křupavé cibulové bagety
Křupavé cibulové bagety
Křupavé cibulové bagety

Přidáno: 25.7.2013