Brokolicové rizoto s kuřecím masem

Ingredience

250 g kulatozrnné rýže, 2 cibule, 3 lžíce olivového oleje, 400 g kuřecích prsou (2 středně velké řízky), 1 hlávka brokolice, sůl, po lžíci kuliček nového koření a pepře, 1 lžička provensálsých bylinek

Postup

Brokolici rozebereme na větší růžičky, obě cibule oloupeme.

Do hrnce napustíme 1,3 l vody, osolíme ji a přidáme do ní kuličky koření, provensálské bylinky a jednu rozpůlenou cibuli.

Vodu přivedeme k varu a do vařící vložíme maso. Pod pokličkou vaříme 20 minut.

Uvařené maso vyjmeme z hrnce a děrovanou lžící vybereme kuličky koření. Vývar přivedeme znovu k varu a vložíme do něj brokolici. Povaříme ji 4-5 minut. Potom ji z vývaru vyjmeme do cedníku (máme ho položený na talíři, abychom mohli vývar, který steče, vrátit do hrnce). Brokolici na cedníku propláchneme studenou vodou.

V hrnci zahřejeme olej a necháme na něm zesklovatět druhou cibuli posekanou nadrobno. Přisypeme k ní rýži a 2-3 minuty smažíme za stálého míchání.

Opečenou rýži zalejeme částí horkého vývaru, asi 1 cm nad rýži. Za občasného promíchání vaříme. Až se většina vývaru do rýže vstřebá, přilejeme další část vývaru a pokračujeme stejně až do jeho spotřebování. Pokud po spotřebování vývaru ještě není rýže měkká, na další dolévání použijeme horkou vodu. Vaříme tak dlouho, až je rýže měkká a vznikne řídké krémové rizoto.

Zatímco se vaří rýže, nakrájíme uvařené maso na kostičky a okapanou brokolici na drobné kousky.

Rizoto podle chuti dosolíme, opepříme čerstvě mletým pepřem a nakonec vmícháme maso s brokolicí.

Podáváme s čerstvou zeleninou.

Přidáno: 13.5.2018