Čokopěna s mangovou náplní

Ingredience

mangová náplň: 120 g zralého manga, šťáva z půlky citronu, 20 g cukru, 30 g másla, 1 žloutek, 8 g plátkové želatiny

čokopěna: 100 ml mléka, 100 ml uvařené silné kávy, 2 žloutky, 15 g cukru, 200 g hořké čokolády, 8 g plátkové želatiny, 200 ml smetany ke šlehání

piškot: 4 vejce, 160 g cukru, 140 g hladké mouky, 20 g kaka, 4 lžíce oleje, rum

zrcadlová poleva

Postup

Nejdříve připravíme mangové želé. Želatinu namočíme do vody. Mango rozmixujeme společně s citronovou šťávou, cukrem a žloutkem. Rozmixovanou hmotu přelejeme do hrnce a za stálého míchání zahříváme téměř k varu (nevařit). Z plátků želatiny vymačkáme vodu a přidáme je do hrnce s horkou mangovou hmotou. Přidáme i máslo a mícháme do úplného rozpuštění želatiny i másla. Necháme částečně vychladnout a touto hmotou naplníme důlky platíčka po toffiffe. Po úplném vychladnutí uložíme do mrazáku.

Do hrnce nalejeme mléko a kávu. Žloutky rozšleháme s cukrem a přidáme k mléku s kávou. Želatinu opět namočíme do vody. Obsah hrnce za stálého míchání zahříváme, než začne vařit, odstavíme z plotny. Přídáme vymačkané plátky želatiny, rozlámanou čokoládu a mícháme, dokud nevznikne hladká lesklá hmota.

Smetanu ušleháme dotuha a vmícháme do vlažné čokoládové hmoty.

Do silikonové formy na polokoule (průměr 6 cm) vložíme do každého důlku 2 lžíce hmoty a na 15 minut uložíme do mrazáku.

Zatím vyndáme platíčko s mangovou hmotou a vyloupneme ji ven.

Na ztuhlou čokoládovou pěnu ve formě položíme po kousku mangového želé a dolejeme čokoládovou pěnou. Formu opět s obsahem necháme zmrazit.

Upečeme piškot. Bílky s cukrem ušleháme na hustý sníh. Zašleháme do něj žloutky, pak olej a nakonec zlehka vmícháme mouku smíchanou s kakaem. Těsto rozetřeme na velký plech a upečeme (200°C, 8-10 minut).

Z vychladlého piškotu vykrájíme kolečka stejně velká nebo o kousek větší než je průměr polokoulí.

Zmrzlé polokoule vyjmeme z formy, polejeme polevou a položíme na kolečko piškotu, které jsem před tím lehce pokropili rumem.

Skladujeme v ledničce.

11 ks

podle www.youtube.com

Přidáno: 7.7.2017