Jak hledat recepty

A je to tady zase. Sedm hodin večer, manžel se ještě nevrátil z práce a já netuším, co uvařit. Chleba s máslem jsme měli včera, nic složitého se mi nechce dělat a navíc nemám ani moc surovin. Asi zase skončím u toho chleba. Možná topinky.

Ale napřed se ještě podívám, jestli mi někdo nepíše. Mám totiž novou e-mailovou adresu. A hele, dopis od Jarušky. Copak mi asi chce? Vida, odkaz na nějakou kuchařku. Maminčiny recepty, to nezní špatně. Podívám se a třeba najdu nějakou inspiraci. Hmm, tak hned na první stránce fotka nějakého dortu. Jako by nevěděli, že zrovna držím dietu. Kdo to vlastně píše, nějaká profesionální kuchařka? Nevím, není to tady napsané. Ale zase je tady kontaktní adresa. Tak tam zatím psát nebudu.

Ale co tedy uvařit? Hele, vyhledávací políčko. Tak tam napíšu, co mám v ledničce. Kuřecí, rajčata, paprika, játra. Samozřejmě to píšu bez čárek, to už mi synek jednou vysvětloval. Co to asi najde? Tak prý 149 receptů. První je ražniči na plechu. To vypadá dobře, ale já nemám anglickou. Co je asi Buddhova ruka? Nejsme zrovna lidožroutská rodina, ale manželovi by to mohlo chutnat.

Opisovat se mi to moc nechce, ale asi mi nic jiného nezbyde. Jejda, tady dole je Tisk. Třeba to funguje. Ještě že mi manžel koupil tu novou tiskárnu. Ono se to dokonce vytisklo bez těch reklam a menu, to není špatné. Proč tam ten Tisk mají teda tak zastrčený, takovou užitečnou věc?

Proboha, to už je tři čtvrti na osm? Tak konec s počítačem, musím jít vařit. Pepa tady bude každou chvilku. Tak dlouho zase nepracuje a určitě bude mít hlad.

A teď vážně

Co to hledání tedy umí a jak na to? Prostě do toho malého políčka vpravo pod seznamem kategorií napište, co máte zrovna po ruce, mrskněte to tam jak to leží a běží, jedno slovo za druhým, oddělené jen mezerou, žádné čárky, nezdržujeme se. Tedy, nemá smysl psát tam slova kratší než 4 znaky. Sůl opravdu nehledejte, je prakticky všude.

Jak to tedy funguje? Po zadání dotazu se vám zobrazí seznam receptů, které obsahují alespoň jedno hledané slovo.