Cuketový pekáč

Ingredience

brambory, cukety, mleté maso, libové párky, plechovka fazolí v tomatové omáčce, rajský protlak, cibule, česnek, olej, sůl, mletý pepř, mletá paprika, chilli, drcený kmín, tvrdý sýr - vše v množství "přiměřeně, přiměřeně" podle množství a chuti strávníků

Postup

Brambory uvaříme ve slupce, po zchládnutí oloupeme a nakrájíme na kolečka. Cukety nakrájíme na kolečka, z obou stran lehce posolíme a necháme vypotit. Cibuli pokrájíme nadrobno, na rozpáleném oleji necháme zesklovatět a dáme na ni mleté maso. Za stálého míchání opečeme do znědnutí. Osolíme, opepříme, přidáme špetku chilli. Vmícháme protlak a fazole i s omáčkou, na kousky pokrájené párky, trošku podlijeme vodou a chvíli podusíme (vodu necháme vydusit všechnu). Odstavíme a vmícháme na kousky pokrájený česnek.
Pekáč vytřeme olejem. Na dno naskládáme vrstvu brambor, osolíme a posypeme drceným kmínem. Na brambory rozprostřeme obsah pánve s masem. Poslední vrstva budou cukety, ze kterých jsme slili vodu. Lehce je poprášíme paprikou a pekáč vložíme do trouby vyhřáté na 200°C. Asi po 25 minutách posypeme cuktety nastrouhaným tvrdým sýrem, vrátíme do trouby a ještě chvíli necháme zapékat do roztavení sýra.

Cuketový pekáč
Cuketový pekáč
Cuketový pekáč
Cuketový pekáč
Cuketový pekáč

Přidáno: 22.7.2008